piątek, 27 kwietnia 2012

27 kwietniaDzisiaj duża dostawa gotochi ... I to od jednej osoby.
Łącznie było ich osiem, cztery z Kyoto i z Shiga.
Kyoto


京都タワー Kyōto-tawā - Najwyższy punkt w Kyoto, wieża TV i widokowa, ma 131m.

Wieża została otwarta pod koniec grudnia 1964 roku.Po tym papier jest klejony z szkieletem i zaginany w specjalny sposób. Jest to też nie lekkie, czasami papier jest niedobrze naklejony i naciąga się. Taki Wagasa psuje się bardzo szybko. Czasami spotyka się też Wagasa, którego szkielet jest przekręcony. To kolejny błąd w pokrywaniu Wagasa. Normalny papier jest bardzo czuły na wodę. W ciągu wielu lat mistrzowie parasoli odkryli wiele olejków, które nie tylko uodporniają papier na wodę, ale także dodają dobrego zapachu i koloru do parasola. Mechanikę parasola wzmacnia się dobrze dobranymi sznurkami a bambus szkieletu jest ostrożnie lakierowany. Za dużo lakieru rujnuje cały parasol.


Jest wiele odmian Wagasa. Prawie nie ma dwóch identycznych. Normalny Wagasa tzw. Bangasa używany jest tylko podczas deszczu. Poza Bangasa szeroko znany jest tez Janome-Gasa. Jest to "Oko Byka". Janome-Gasa jest noszony nie tylko podczas dni deszczowych, ale także do ochrony przed słońcem. Janome-Gasa można bardzo łatwo rozpoznać. Ma on pasek białego lub prawie przezroczystego papieru biegnący na około parasola.
Dzielnica Gion, gdzie najłatwiej spotkać ulotną gejszę, to także dzielnica rozrywki, sztuki i małych brukowanych uliczek pełnych czerwonych latarni, tradycyjnych japońskich barów izkaya oraz herbaciarni. Tu napijemy się mocnej sake, spróbujemy sashimi z rybą i kulkami ryżowymi, a także wszechobecnego w setkach postaci tofu, specjału z fermentowanego mleka sojowego. ShigaNa temat śliwkowego bonsai naprawdę ciężko cokolwiek znaleźć. :)
Najstarszy japoński zamek położony w prefekturze Shiga. :)1 komentarz:

  1. Bardzo fajny blog, jedynie jedną mam obiekcję, abyś zmieniła czcionkę na ciemniejszą , bo aktualnie wytrzeszczam oczy do ekranu komputera aby cokolwiek przeczytać ;P

    OdpowiedzUsuń